PrestaShopWiki

Z PrestaCS
Přejít na: navigace, hledání

Co je Prestashop?

PrestaShop je open source e-commerce řešení, které je zcela zdarma pod pod licenci Open Software License (OSL). Používá jej více než 120 000 aktivních obchodů po celém světě. Podporuje mezinárodní platební brány: jako Authorize.net, Google Checkout, PayPal, Skrill (MoneyBookers). K dispozici jsou i další lokální platební moduly, které jsou nabízeny komerčně nebo zdarma.

Vývoj PrestaShopu byl oficiálně zahájen v srpnu 2007 pro malé a střední společnosti. E-shop, který je založen PHP a šablonách Smarty. Skupina PrestaShop byla založena v Paříži, později byla druhá kancelář otevřená v Miami (USA). V současné době je k dispozici více než 40 jazyků s překlady v různé míře, pouze anglická a francouzská lokalizace je s plnou podporu ve všech verzích. Technická podpora je k dispozici na oficiálním fóru.

Software umožňuje rozsáhlé využití technologie AJAX v administraci. Do obchodu mohou být snadno přidány bloky modulů, a tak je možné rozšířit systém o další funkce. Některé moduly jsou poskytovány bezplatně od nezávislých vývojářů, další je možné koupit jako komerční řešení. Tvůrci PrestaShopu mají oficiální prodej modulů a témat s názvem PrestaShop Addons.

Aktuální verze Prestashopu 1.5.0.17 (první finální verze 1.5) vyšla 14. září 2012.

Co je nutné k zahájení provozu vlastního e-shopu

When Nebo gave an iPad 3 to every team member to help build a betetr understanding of the multi-device world, the story quickly made its way through social channels. Maybe people shared the post with their bosses hoping to inspire similar generosity? Let us know if it worked!a0[view post]

Cíle této PrestaShopWiki

Pomoc při instalaci, úpravách a aktualizaci PrestaShopu pro české a slovenské (CS) zákazníky. Na těchto stránkách bude k dispozici plný český a slovenský překlad, moduly, úpravy a řešení častých problémů CS obchodníků.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Nástroje