Instalace překladu

Z PrestaCS
Verze z 15. 5. 2013, 19:10; Stanislav Novák (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Instalace české verze PrestaShop 1.5.3.1 CS až 1.5.4.1

Kompletní lokalizace včetně české instalace na stránce PrestaShop – lokalizace.

Instalace překladu češtiny pro PrestaShop 1.5.0.x až 1.5.3.x

Stejný postup platí pro instalaci nového překladu i pro aktualizaci stávajícího překladu novým jazykovým balíčkem.

Instalace překladu z anglické verze administrace

  1. Nejprve nainstalujte překlad ze souboru cs.gzip. Vyberte z hlavní nabídky Localization > Translations, pak v boxu Import a language pack manually zvolte Language pack to import: a vyberte soubor cs.gzip ze svého počítače, potvrďte tlačítkem Import.
  2. Pouze pro PrestaShop 1.5.0.17-1.5.2.0: Nahrajte modul translation_cs přes Modules zvolte Add a new module vyberte soubor translation_cs.zip ze svého počítače a potvrďte tlačítkem Upload this module. Nainstalujte tento modul pro překlad textů databáze přes administraci Moduls vyberte modul Czech DB translation a klikněte na tlačítko Install.
  3. Přes odkaz My Preferences (vpravo nahoře) změňte jazyk na český Language: Czech.

Instalace překladu z české verze administrace

  1. Nejprve nainstalujte překlad ze souboru cs.gzip. Vyberte z hlavní nabídky Lokalizace > Překlady, pak v boxu Přidat jazykový balíček ručně zvolte Jazykový balíček pro import: a vyberte soubor cs.gzip ze svého počítače, potvrďte tlačítkem Import.
  2. Pouze pro PrestaShop 1.5.1.17-1.5.2.0: Nahrajte modul translation_cs přes Moduly zvolte Přidat nový modul, pro pole Soubor modulu vyberte soubor translation_cs.zip ze svého počítače a potvrďte tlačítkem Nahrát tento modul. Nainstalujte tento modul pro překlad textů databáze přes administraci Moduly vyberte modul Český překlad DB [Czech DB translation] a klikněte na tlačítko Nainstalovat.

Překlady pro nainstalované šablony

  1. V nabídce Lokalizace > Překlady najděte položku Kopírovat, zvolte pro Cesta k souboru jazyk Česky (Czech) a pak šablonu default, jako cíl (Do:) opět češtinu, vyberte novou šablonu a potvrďte Kopírovat.
  2. Některé řetězce pro novou šablonu je třeba přeložit manuálně přes Upravit překlady vybrat Překlad obchodu, vybrat šablonu pro překlad a zvolit českou vlaječku. Další nepřeložené překlady se mohou nacházet v položce Překlady nainstalovaných modulů.

Nastavení země a jazyku obchodu

Po instalaci nebo aktualizaci překladu nezapomeňte změnit výchozí jazyk pro obchod přes nabídku Lokalizace > Lokalizace v boxu Konfigurace zvolte správně Výchozí jazyk a Výchozí země.

Poznámky k instalaci jazykových balíčků

  • Součástí překladu jsou i překlady modulů, které nejsou automaticky nainstalovány po instalaci PrestaShopu (nejsou obsaženy ani v oficiálním překladu PrestaShopu). To způsobuje u některých modulů problémy s jejich instalaci (gadsense, ganalytics, paypal). Doporučuji nejprve nainstalovat potřebné moduly a až pak český překlad cs.gzip. Další možností je vymazat na serveru obsah adresářů s problematickými moduly, nainstalovat tyto moduly z Addons a pak znovu nainstalovat překlad ze souboru cs.gzip.
  • Když objevíte v překladech PrestaShopu chyby, nebo chcete navrhnout lepší překlad některých textů, zaregistrujte se na těchto stránkách a napište změny do Úpravy překladu nebo napište e-mail na: [email protected].

V případě problémů s instalaci napište e-mail na: [email protected]

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Nástroje