Formuláře

Z PrestaCS
Verze z 14. 3. 2013, 13:23; Stanislav Novák (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Formuláře – oprava chyb pro verzi Prestashop 1.5.3.1

V původní verzi PrestaShop 1.5.3.1 (a starších verzích 1.5) je několik závažných chyb při odesílání zpráv z formulářů v obchodu i administraci. Nekorektně se zobrazuje diakritika v zprávách odeslaných z textového formuláře objednávek, kontaktního formuláře a zpráv odeslaných z administrace obchodu. Chyby se projevují na stránce objednávek, v e-mailech i databázi. Kvůli tomu prakticky není možné používat na korespondenci se zákazníky nabídku v administraci Zákazníci > Zákaznický servis.

Úprava souborů ve složce override/

Následující úprava v souboru forms1531.zip řeší tento problém přepsáním několika funkci v těchto souborech:

override/classes/PaymentModule.php
override/classes/Tools.php
override/controllers/admin/AdminCustomerThreadsController.php
override/controllers/front/ContactController.php
override/controllers/front/OrderDetailController.php
override/controllers/front/ParentOrderController.php

Jestliže v adresáři override/ jsou v některém z uvedených souborů již provedeny nějaké změny, je třeba funkce z této úpravy pouze přidat do konkretního souboru, v opačném případě je možné soubory přepsat novými soubory .php ze souboru forms1531.zip.

DŮLEŽITÉ: Úprava souborů history.js

Je třeba upravit nebo přepsat soubor themes/default/js/history.js, v případě použití jiné šablony změnit soubor v odpovídajícím adresáři (např. pro šablonu MojeSablona soubor themes/MojeSablona/js/history.js.

Upravený soubor history.js je v archivu history1531a.zip. (V původním souboru history1531.zip byla chyba, když jste již stáhli tento soubor stáhněte si znova opravenou verzi history1531a.zip)<del>

Doplněno 06.02.2013: Uživatel Leeborg v diskusi upozornil na nesprávné odstranění volání escape z funkce sendOrderMessage (viz Diskuse). Použití funkce escape je teď správně nahrazeno funkcí encodeURIComponent v javascriptovem souboru history.js. Stáhněte si aktuální soubor history1531b.zip.

Úprava e-mailových šablon

V starých šablonách e-mailů se v textové verzi zobrazují html znaky, doporučuji proto přepsat i upravené české šablony ze souborů emaily1531cs.zip.

Osobní nástroje
Jmenné prostory

Varianty
Akce
Navigace
Nástroje